telefonické objednávky +420 604 746 652

 
0 ks 0,00 Kč | Zobrazit košík CZ  SK
facebook
doprava

PÁR SLOV O KOBERCÍCH


Koberce mohou změnit váš domov. Dokáží zvýraznit to, co je na vašem nábytku nejlepší, nebo mohou fungovat samy o sobě jako barevný vykřičník. Zahřejí vám nohy, pomáhají udržovat čistotu v bytě, dokonce i tlumí hluk. Použijete-li k výzdobě koberce, váš domov bude příjemnější a bude působit intimněji.

Výběr koberců
Když si chcete zkrášlit domov koberci, měli byste myslet na několik věcí. Nejdůležitější je samozřejmě to, abyste si vybrali takové koberce, kterou budou vyhovovat vašemu vkusu a osobnosti.
Přesto je důležité vědět, že jednotlivé koberce mají různé výhody a hodí se do různých místností.
Záleží to kromě jiného na tom, z jakého jsou vyrobeny materiálu. V některých místnostech je například nutné, aby byly koberce odolné a aby byla jejich údržba snadná, jinde je zase důležitější, že jsou měkké, teplé a příjemné.
Nejlepší rada nicméně zní, abyste se řídili tím, co se vám nejvíce líbí. Nabízíme mnoho koberců vyrobených z nejrůznějších materiálů v mnoha různých stylech a velikostech. Vy už jen musíte nechat pracovat svoji představivost a kreativitu. Jednou z možností je mít několik koberců, jež můžete vyměňovat, takže je snadné váš domov oživit, kdykoli máte chuť.

par slov

Příjemné a odolné
Když si chcete zkrášlit obývací pokoj koberci, můžete si s tím skutečně vyhrát. Koberce by samozřejmě měly vytvořit takovou atmosféru, jakou si přejete, ale je také důležité, aby dokázaly vydržet každodenní opotřebení – a aby jim dokonce ani neuškodila jedna či dvě skvrny.
Dobrým tipem, jak si zkrášlit domov, je použít koberce v obývacím pokoji jako dělící prvky mezi jednotlivými částmi místnosti, jako jsou například televize s pohovkou a koutek na čtení. Koberec na podlaze přirozeně orámuje každý kus nábytku nebo několik kusů nábytku, jež mají patřit k sobě. Sami si vyzkoušejte, jaké uspořádání se vám bude líbit nejvíce.
Jednou z možností, jak vybírat koberec, je hledat takový, který se vám bude hodit k pohovce. Měli byste vzít v úvahu barvu a styl, ale také to, zda vůbec chcete, aby pohovka stála na koberci nebo nikoli.
Výhodou velkého koberce (cca 200x300 cm), jenž vám poskytne dostatek prostoru pro celou sedací soupravu, je to, že vyvolává dojem útulnosti a dobrého uspořádání nábytku v místnosti. Další možností je středně velký koberec (cca 170x240 cm), na nějž můžete postavit přední nohy pohovky a křesel. Pokud však dáte přednost menšímu koberci (cca 140x200 cm), může stát pohovka mimo koberec a nemusíte si alespoň dělat starosti s tím, že nohy pohovky zanechají na koberci otisky.
Můžete postupovat  i obráceně  - nejprve si koupíte koberec, který se vám líbí, a podle něj teprve vyberete pohovku, jež se k němu bude hodit. Ani jeden postup není správný nebo špatný – důvěřujte svému vkusu.
Péče o koberce
Když se budete o koberce alespoň trochu starat, uchovají si déle perfektní vzhled. Pravidelně je tedy vysávejte a několikrát do roka je pověste ven, aby se vyvětraly.
Snažte se nestavět na koberce těžké kusy nábytku. Když už ale přece jen budete mít na koberci otisku od nohou nábytku, můžete je odstranit vodou a měkkým kartáčem.
Nebudete koberec nějakou dobu používat?
Vyčistěte ho a nechte ho úplně uschnout. Potom ho srolujte, zabalte do nějaké látky, papíru či jiného materiálu, který dobře propouští vzduch. Nepoužívejte igelit. Nejlepší je uskladnit koberec na nějakém chladném, suchém místě.
Tipy na údržbu a čištění koberců najdete v samostatné části našeho e-shopu.

 

Kontakt

  • +420 604 746 652
  • info@letajicikoberce.cz
  •  
  • MARKO GROUP s.r.o.
  • Boženy Němcové 739/1
  • 568 02 Svitavy
  • IČ 01470655
  • DIČ CZ01470655

Sociální sítě

facebook twitter google youtube
Sphere card
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací